Zekolli: “Vlen-i” vlen për Mickon aq sa vlente Muki për Zaevin! Shqiptarët do të paguajnë koston…

Pas konstituimit të Kuvendit dhe zgjedhjes së Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit, ka reaguar analisti politik, Arsim Zekolli.

Përmes “Facebook”, ai ka thënë se për gjërat që do të ndodhin në të ardhmen e afërt shqiptarët duhet të kërkojnë përgjegjësi nga krerët e VLEN-it, Izet Mexhiti, Bilall Kasami, Zeqirja Ibrahimi, Albin Kurti dhe Arben Taravari.

Sipas tij, Taravari është vetëm shqipfolës i oligarkëve maqedonas.

“Për gjërat që do ndodhin tani e tutje, Shqiptarët përgjegjësinë ta kërkojnë te Izeti, Bilalli, Zeqirijai, Albini. Taravari është vetëm shqipfolës i oligarkeve Maqedon. Sa vlejne Izetat, Afrimat, Bilallat per Mickovskin? Aq sa vlente Muki per Zaevin. Aq sa vlen cili do samar andej Drini.”, ka shkruar Zekolli.

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.