Zekolli: Nuk mund ta kuptoj Izetin, pse dëshiron me ble deputet, nëse ka fitu!!

Pas deklaratës së krwut të LD-së, Izet Mwxhiti se tre deputet të Frontit mund të bashkëngjiten koalicionit qeverisës, ka reauguar, analisti politik. Arsim Zekolli.

Përmes “Facebook”, Zekolli ka shkruar se nuk mundet ta kuptojë Izetin dhe deklaratat e tij.

Sipas Zekollit, nëse Mexhiti ka fituar, pse tenton të blejë deputet edhe atë, jo shqiptar. Zekolli dyshon se këto deklarata ipen me urdhër të LSDM-së dhe VMRO.

Sipas tij, edhe nëse dikush “shitet”, pazarin e bën me pronarin “Mickoskin”, jo me shoferin “Mexhitin”.

Statusi i plotë:

Nuk po kuptoj keta fituesit, sidomos Izetin. Nese kan fitu, pse po lypin me ble deputet!? Edhe bile jo-Shqiptar.

Perveq nese e kan me urdher nga VMRO-LSDM.

Shife, nese dikush deshiron te shitet, shkon ben pazar me gazden, jo me shoferin. Me VMRO-LSDM direkt, jo me poltrona.

Трк по бурек, министре…

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.