Xherdan Shaqiri në garë të ngushtë me një serb për golin më të mirë të raundit nga UEFA

Xherdan Shaqiri ka zhvilluar një nga ndeshjet e tij më të mira me fanellën e Përfaqësueses së Zvicrës në barazimin dramatik 3-3 me Bjellorusinë.

Ylli nga Kosova ishte i pandalshëm në këtë sfidë me një gol të shënuar dhe një asistim fantastik.

Megjithatë goli i tij ishte i jashtëzakonshëm dhe është në garë për golin më të mirë të raundit nga UEFA.

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian në faqen e saj ‘UEFA Euro 2024’ ka hapur votimet për tifozët për golin më të mirë të raundit.

Shaqiri është në garë me yllin turk Yunus Akgun atë ukrainas Mykhaylo Mudryk si dhe serbin Alaksandar Mitrovic.

32-vjeçari realizoi një gol spektakolar dhe sigurisht që përveç votave të zviceranëve i meriton edhe votat e shqiptarëve për gjithçka që ka bërë rreth reprezentimit të shqiptarëve.

 

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.