Xhaferi: Puna e USB-së është e shpikur, VMRO-ja po tenton heshtjen e problemeve brenda partiake

Kryeparlamentari, Talat Xhaferi i ka quajtur spekulime dhe shpifje, pohimet e kreut të VMRO-së, Hristian Mickoski se ai ka marrë USB, nga ish kryeministri Gruevski.

Ka thënë se këto tema, Mickoski i shpik për të fshehur problemet dhe përçarjet brenda partiake.

Këtë prononcim, Xhaferi e bëri në brifingun e rregulltë me gazetarët, të parin pas pushimeve që pati Kuvendi.

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.