VIDEO/ Vjosa Osmani viziton Kuvendin, u drejtohet deputetëve, pritet nga Talat Xhaferi

Pas takimit tet a tet me homologun e tij, presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Sadriu Osmani është pritur në takim nga ana e kryeparlamentarit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Pas pritjes me nderimet më të larta shtetërore nga ana e Xhaferit dhe takimit, presidentja Osmani mbajti fjalim edhe para deputetëve të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Gjatë fjalimit, Osmani tha se Maqedonia e Veriut është miku më i afërt e më i ngushtë i Republikës së Kosovës.

Ndryshe, pas takimit me Xhaferin, presidentja Osmani do të vizitojë edhe Qeverinë e Maqedonisë ku do të pritet nga kryeministri Kovaçevski dhe zëvendës kryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.