Vesa thumbon Mërgim Berishën: Kush e tradhton Kosovën, s’është për mua shqiptar

Vesa Vllasaliu është bërë një emër shumë i komentuar në media, që nga hyrja e saj në shtëpinë e Big Brother VIP Kosova.

Ajo ka zgjuar interesim te opinioni veçanërisht për deklaratat e saj lidhur me ish-të fejuarin, futbollistin e njohur shqiptar Mërgim Berisha.

Pak para se të futej në formatin e madh, Vesa kishte dhënë një intervistë ku kishte “goditur” ish-të fejuarin dhe ish-shoqen e saj, duke thënë se kjo e fundit ia mori të dashurin.

Mirëpo teksa është pyetur në veçanti për Mërgimin, ajo është shprehur se nuk e ndjen më si shqiptar, pasi i njëjti nuk ka pranuar të luajë për Kosovën, pasi luan për Kombëtaren e Gjermanisë.

“Kush e tradhton Kosovën s’është për mua shqiptar. Më vjen keq”, ka thënë bukuroshja Vllasaliu.

Vesa në Big Brother VIP Kosova ka filluar të lërë gjurmë me këtë histori, teksa lidhur me deklaratat e saj ka pasur reagime edhe nga familjarët e Mërgimit – përkatësisht nga vëllai i tij, Besarti.

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.