Vera 2023 iu fryu xhepat këtyre këngëtarëve të estradës

Vera 2023 ishte intensive për këta këngëtarë

Sezonit verorë për vitin 2023, po i vije fundi.

Për shumë këngëtarë ky sezon ishte tejet i ngarkuar. shkruan “Kosovarja”.

Në listën e artistëve më të kërkuar hynë: Ledri Vula, Elvana Gjata, Dafina Zeqiri, Butrint Imeri, Capital T, Mozzik, Getinjo, Luiz Ejlli,Ylli Limani, Melinda Ademi.

Ledri Vula

Ledri prinë në listën e artistëve më të kërkuar dhe më të paguar vitet e fundit.
Sezona filloi shume herët për këngëtarin i cili tani ka gjetur pak kohe për pushime.

Elvana Gjata

Në të gjitha trojet shqipfolëse Elvana Gjata, ishte një nga artistet që mbushi plotë klubet e natës.

Dafina Zeqiri

Për Dafinën ky vit ishte tejet i ngarkuar nga qyteti në qytetet dhe nga shteti në shtet.
Nuk e la pa u komentuar edhe jeta e saj private që në këtë sezonë u bë shumë virale.

Butrint Imeri

Vajzat në të gjitha qytetet me padurim pritën performancën e Butrint Imerit.
Ai me zërin bëri për vetë mija vajza nga gjitha vendet.

Mozzik dhe Getinjo

Dy vëllezërit ndezën atmosferën kudo që performuan.
Një numër i madh i adhuruesve të tyre iu qëndroi besnik pas tyre.

Capital T

Edhe ky vit për Capital T ishte mjaftë intensiv, mbrëmjet ishin të shumta dhe atmosfera ku përformoi arriti kulmin.

Luiz Ejlli

Edhe për Luizin, ky ishte viti i parë por jo pak i ngarkuar me mbrëmje muzikore.

Jo vetëm në Kosovë e Shqipëri, Luizi ishte edhe në Amerikë si një nga këngëtarët me të kërkuar shqiptarë.

Melinda Ademi

Melinda u komentua shumë këtë sezonë verore.
Zëri në bashkëpunim me lëvizjet skenike padyshim i dhanë flakën kësaj vere, shkruan “Kosovarja”.

Ylli Limani

Ylli jo vetëm në koncerte, ai ishte i pranishëm edhe në dasma të shumta.
Baladat dhe këngët e Yllit dhuruan emocione të forta këtë verë.

 

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.