Vazhdojnë çmenduritë: Studenti serb vizatoi trupa të përgjakur në klasë, arrestohet nga policia

Anëtarë të policisë serbe e kanë arrestuar një student 19-vjeçar në Serbi, nën dyshimin për shkaktim të panikut dhe çrregullimit psikik.

Ai dyshohet se në një grup të klasës së tij përmes një aplikacioni në celular ka postuar një vizatim të një klase me trupa të gjakosura të shtrira pranë tavolinave, ndërsa njëri mbante një objekt si armë, raportojnë mediat serbe, përcjell Insajderi.

Atij i është caktuar masa e ndalimit deri në 48 orë dhe pritet t’i ngrihet kallëzim penal.

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.