U vra nga partneri, gjendet trupi i pajetë i 29-vjeçares 7 muajshe shtatzënë në Itali

Giulia Tramontano u vra nga i dashuri i saj Alessandro Impagnatiello. Pika e kthesës në hetim erdhi gjatë natës, kur bashkëjetuesi rrëfeu para karabinierëve se e kishte vrarë dhe dha udhëzime për gjetjen e trupit të Xhulias.

Impagnetiello dyshohet se e goditi me thikë për vdekje, pas një sherri në shtëpinë e saj, dhe më pas tentoi t’i digjte trupin e saj, por dështoi, siç shkruajnë mediat italiane.

30-vjeçari ka rrëfyer para prokurorëve dhe karabinierëve vrasjen e të dashurës së tij. Trupi i pajetë i 29-vjeçares, shtatë muajshe shtatzënë, u gjet e fshehur në një rrip toke të braktisur pas gropave të një ndërtese në Milano zonë, jo shumë larg shtëpisë së çiftit.

Zhdukja e të resë ishte denoncuar të dielën e 28 majit nga i dashuri i saj. Seksioni i hetimit shkencor i Arma-s kishte hyrë në shtëpinë e Senago të të dashurit të Giulia-s për të kryer anketa dhe hetime. Në shtëpinë e saj, gruaja jetonte me partnerin e saj. Më parë kanë qenë gjurmët biologjike, që supozohet se janë gjak, të gjetura mëngjesin e sotëm në makinën e të dashurit që kanë çuar prokurorinë e Milanos për ta hetuar.

E reja, me origjinë nga provinca e Napolit, prej pesë vitesh jetonte në Senago me të dashurin e saj. Kontakti i fundit me familjen që Giulia dëgjonte çdo ditë ishte të shtunën e kaluar. Sipas asaj që ka dalë në orët e fundit, Giulia kishte zbuluar se i dashuri i saj kishte një lidhje tjetër pak orë para zhdukjes së saj.

Vajza ia kishte besuar motrës, nënës dhe gjithashtu një mikeshe të saj: “Jam mërzitur, po shkoj të fle”, teksti i mesazhit të fundit të chat-it.

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.