Tronditet Beogradi/ Nxënësi i klasës së shtatë vret rojen e shkollës dhe 8 të mitur

Një i mitur ka vrarë 9 persona në një shkollë në Beograd. Mediat vendase raportojnë se i mituri ka qëlluar me armë zjarri fillimisht rojen e shkollës dhe më pas nxënës që ndodheshin në korridor.

Raportohet se autori i ngjarjes së rëndë është një nxënës i klasës së shtatë. Nga të dhënat e para dyshohet se i mituri ishte nën efektin e lëndëve narkotike gjatë momentit të ngjarjes.

Gjithashtu raportohet për të tjerë të plagosur që janë në rrezik për jetën.

Ngjarja e rëndë është shënuar në shkollën 9-vjeçare “Vladislav Ribnikar”, e gjendur në një zonë luksoze të kryeqytetit serb.

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.