Tragjedi në Itali, aksidentohet shqiptari me motor

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali. Një 50-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në një aksident tragjik. Ngjarja e rëndë ndodhi në Ravenna.

Shqiptari ishte duke udhëtuar me një motor tip ‘Yamaha R1’ kur u përplas me një makinë tip ‘Mitsubishi’, që drejtohej nga një grua 53-vjeçare.

Përplasja ishte shumë e fortë. Shqiptari pësoi dëmtime të rënda dhe pavarësisht ndërhyrjes së mjekëve, ndërroi jetë. Ndërkohë gruaja në makinë u transportua në spital me dëmtime të lehta.

Por ajo që e bën më tragjike këtë rast është se të gjithë ngjarjen e ka dëshmuar me sytë e tij djali i viktimës. Ky i fundit ishte me një tjetër motor pas të atit kur ndodhi aksidenti.

Rruga në fjalë u bllokua për t’i dhënë hapësirë hetimeve. Deri më tani mbeten të paqarta arsyet e këtij aksidenti./tvklan.al

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.