Sulmohet fizikisht gazetari Valon Syla

Gazetari dhe analisti i emisionit Pressing në T7, Valon Syla është sulmuar sonte nga tre persona. Për pasojë, Syla ka pësuar lëndime të lehta në kokë.Syla, i cili ishte pjesë e emisionit Pressing në një debat që lidhje me gjykimin e ish-krerëve të UÇK-së në Hagë, është sulmuar pak minuta pasi që ka dalë nga studioja.

Siç kupton Gazeta Express, tre persona e kanë përcjell Sylën deri te Bregu i Diellit.Sulmi ndaj tij ka ndodhur para lokalit të quajtur “Image”.

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.