Sulm me armë zjarri në Bruksel, raportohet për dy persona të vdekur. Autori thirri “Allah akbar”

Një sulm me armë raportohet të ketë ndodhur këtë mbrëmje në Bruksel.

Sipas medias italiane “Tgcom”, thuhet se një person ka hapur zjarr në qendër të Brukselit. Sipas policisë, sulmuesi ka thirrur “Allah akbar”.

Si pasojë, dyshohet se janë vrarë dy persona dhe disa të plagosur, ndërsa autori është arratisur.

Në pamjet e siguruara nga një banor i zonës, dallohet një burrë me një xhaketë portokalli fluoreshente dhe një helmetë të bardhë, me një kallashnikov në dorë, duke hipur në një skuter dhe duke u larguar.

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.