Shakira kërkon privatësi pas ndarjes nga Pique: Ju lutem mediave, mos i përndiqni fëmijët e mi në shkollë

Shakira ka folur pas ndarjes nga ish-i i saj Gerard Pique dhe mes largimit të familjes së saj nga Spanja.

Këngëtarja kolumbiane e muzikës pranoi se kishte një nivel të lartë interesi për jetën e saj, por kërkoi që dy djemtë e saj, Milan dhe Sasha, të lejoheshin të jetonin një jetë të shëndetshme dhe të lumtur.

Ajo ka qenë objekt i vëmendjes së madhe pas raportimeve se i dha fund lidhjes me futbollistin Gerard Pique, me të cilin ndan fëmijët e saj, shkruan DailyMail.

Ajo gjithashtu do të përballet me akuza për mashtrim tatimor pasi një gjykatës spanjoll miratoi një gjyq vitin e kaluar. Shakira ka mohuar të gjitha keqbërjet.

Në një postim të gjatë në Instagram, të shkruar në spanjisht të hënën, këngëtarja shkroi: “Të nderuar miq, gazetarë dhe media Në këtë moment ndryshimi në jetën time si personazh publik, është e kuptueshme që ka një kuriozitet të përhershëm nga ana e shtypit që më rrethon mua dhe familjen time”.

“Megjithatë, djemtë e mi Milan dhe Sasha kanë pasur një vit shumë të vështirë, duke vuajtur një rrethim i pandërprerë… (nga) paparacët dhe mediat e ndryshme në Barcelonë”.

“Tani që ata po fillojnë një fazë të re në jetën e tyre, unë i kërkoj me forcë mediave … të respektojnë të drejtën e tyre për privatësi”.

Ajo vazhdoi: “Ju lutem që të përmbaheni nga ndjekja e tyre në dalje ose në hyrje të shkollës, duke i pritur në derën e shtëpisë sonë, ose t’i ndiqni në aktivitetet e tyre jashtëshkollore”.

Këngëtarja tha se djemtë e saj, 10 dhe tetë vjeç, duhet të trajtohen “në mënyrën më njerëzore të mundshme” dhe të lejohen të jetojnë jetën e tyre në paqe pa “vëzhgimin e vazhdueshëm të kamerave”.

“Unë e kërkoj këtë jo si një artiste, por më tepër si një nënë, e cila dëshiron të mbrojë dhe të kujdeset për mirëqenien psikologjike dhe emocionale të fëmijëve të saj, në mënyrë që ata të jetojnë një jetë të lumtur dhe të shëndetshme, siç e meriton çdo fëmijë”, ka shkruar ajo.

Shakira thuhet se u largua përgjithmonë nga Barcelona e saj e dashur pasi iu dha një ‘leje largimi’ nga babai i ish-it të saj, Gerard.

Këngëtarja e hitit “Theever, Wherever” konfirmoi se po largohet nga qyteti spanjoll mes raporteve se ajo dhe fëmijët e saj po shpërngulen në Miami, dhe mediat spanjolle kanë raportuar se kjo erdhi pasi ajo mori një kërkesë që ajo dhe prindërit e saj të braktisnin ish-shtëpinë e familjes së ish-çiftit.

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.