Sali Berisha ia huq sërish! Kitaristin Jow Wallsh e prezantoi si Erion Veliaj…

Ndonëse shpesh herë ia ka huqur dhe ka krijuar situate qesharake me prognoza e mendime, Sali Berisha mesa duket nuk u përton aspak huqjeve të reja.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

I ftuar në emisionin “Opinion” Berisha shfaqi një fotografi në të cilën pretendonte se ishte kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i cili i maskuar kishte shkuar në Iran.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Mirëpo, e vërteta është krejt ndryshe! Në fotografi është një kitarist shumë i njohur në Amerikë.

Bëhet për Joe Walsh, 75 vjeç, që është i njohur si kitarist i grupit ‘Eagles’.

Joe Walsh, i cili ka ngjashmëri të madhe me Erion Veliajn është aktiv në muzikë që në vitin 1965 dhe është i famshëm për dy hitet e viteve 1970, “Rocky Mountain Way” dhe “Life’s Been Good”.

Po pra, fotografia që mori Sali Berisha shfaqi për të “baltosur” emrin e Erion Veliajt, në fakt është Joe Walsh me shokët e tij ‘James Gang’.

Imazhi nuk u realizua në Iran siç thotë Berisha por në Londër.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.