Roza Lati: U rrita me një baba të dhunshëm, mami nuk divorcohej dot shkaku i mentalitetit…

Moderatorja Roza Lati ka qenë e ftuar së fundmi në një emision ku ka sjell si asnjëherë më parë historinë e saj me të atin.

Ajo tregon se ai ishte shumë i dhunshëm dhe nëna e saj artistja e nderuar Rita Lati ishte detyruar të rrinte me të për shkak të mentalitetit të kohës.
“Unë kam pasur një baba të dhunshëm, im atë ka ndërruar jetë nga tumori në kokë. Me kalimin e viteve ai u bë agresiv dhe me recetë të doktorit ai kishte shenja skizofrenie.

Rita ime (mamaja e Rozës, Rita Lati) u detyrua të rri me të për shkak të kohës të viteve ’90, se kur i thoshte mamasë së vet që nuk mundem më. Ndërsa ajo i thoshte jo si do ta lësh çfarë do të thonë bota ti je artiste….

Por gruaja e fortë është grua e fortë kur e pa që unë merrja lodrat dhe fshihesha sa i dëgjoja zilen e biçikletës.

Ajo la çdo gjë duke mos pyetur për njeri dhe iku me një çantë dore, dhe sot ja ku jemi”, tha Lati. /gazetatema.net

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.