Real Madridi planifikon zgjatjen e kontratave të pesë yjeve të ekipit

Real Madridi thuhet se do të fokusohet në rinovimet kyçe të kontratave në muajt e ardhshëm.

Los Blancos pritet të jetë aktiv në tregun e transferimeve në vitin 2024, por klubi është gjithashtu i prirur të lidhë lojtarët e tyre kryesorë në marrëveshje afatgjata.

Talenti aktual në Santiago Bernabeu ka potencialin për të dominuar në vitet e ardhshme si në nivel vendas ashtu edhe në atë evropian.

Shumica e skuadrës janë ende të rinj dhe lidhja e tyre me klubin duhet të forcohet për të shmangur interesin e mundshëm të transferimit.

Sipas gazetës Diario AS, pesë lojtarë janë në prag të nënshkrimit të zgjatjes së kontratës, duke filluar me yllin brazilian Vinicius Junior, me një marrëveshje deri në vitin 2027.

E ardhmja e Vinicius Jr është një pikë kyçe e bisedës në Madrid, por klubi gjithashtu dëshiron të mbajë Eder Militao, Eduardo Camavinga, Federico Valverde dhe Rodrygo Goes.

Katërshja është jetike për Real Madridin, pavarësisht nga dëmtimi aktual i Militaos dhe rinovimet e tyre të kombinuara mund të përfundojnë para fundit të 2023. /Telegrafi/

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.