Rashica i lumtur me golin dhe fitoren ndaj Antalayaspor

Milot Rashica ka vazhduar shkëlqimin me Galatasarayn në Superligën e Turqisë.

Sulmuesi kosovar ka shënuar një tjetër gol me fanellën e gjigantit turk, në fitoren ndaj Alanyaspor me rezultat 1-4.

Rashica realizoi golin e katërt në këtë takim pas asistimit nga kanadezi Sam Adekugbe.

26-vjeçari realizoi golin e katërt në kampionat, teksa ka bërë edhe katër asistime.

Ndërkohë vushtrriasi ka edhe dy gola të tjerë në Kupën e Turqisë në katër sfida.

“Paraqitje solide e ekipit, ne duhet ta mbajmë këtë ritëm dhe këtë përqendrim. I lumtur që e ndihmova ekipin me një gol. Shkojmë përpara luanë, të gjithë së bashku”, ka shkruar ylli kosovar në profilin e tij në Instagram.

Kujtojmë që Rashica është i huazuar te Galatasaray nga Norwich City, me klubin turk që po bën të pamundurën për ta blerë përfundimisht kartonin e reprezentuesit kosovar. /Telegrafi/

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.