Putin ka kancer, thuhet në dokumentet e rrjedhura nga Pentagoni

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është duke iu nënshtruar kimioterapisë dhe rrethi i tij i ngushtë mund ta përdorë sëmundjen për të komplotuar kundër tij, thuhet në dokumentet e Pentagonit që kanë rrjedhur, raporton “The Sun”.

Që nga marsi një agjent rus tha, se Putini “po vuan nga një formë e rëndë e kancerit që po përparon me shpejtësi”.

“Ai nuk ka më tepër se dy-tre vjet jetë”, tha agjenti.

Thuhet se ka edhe dhembje koke e nuk sheh shumë qartë, po ashtu “gjuha i është mpirë”.

Është raportuar edhe më herët se Putini vuan nga Parkinsoni dhe skleroza e shumëfishtë.

Thuhet se ai merr rregullisht steroide.

Kritiku i Putinit, Mikhail Khodorkovsky (59), tha në një intervistë për “Blick” në shkurt: “Nuk e di se si po ia kalon. Por, ai sigurisht nuk është i sëmurë rëndë”.

Shërbimi sekret ukrainas po ashtu kohëve të fundit kishte thënë se duhet llogaritet se Putini do të qëndrojë edhe për një kohë.

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.