Probleme me shëndetin, Erdogan ndërpret intervistën televizive

Presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan iu desh të ndalonte papritmas transmetimin e drejtpërdrejtë dhe më vonë kërkoi falje për mungesën e tij, duke përmendur një krizë të papritur nga problemet me stomakun, gjatë një interviste të përbashkët me Ulke TV dhe Kanal 7 të martën

Erdogan, tani 69 vjeç, kishte bërë fushatë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare dhe presidenciale dhe ai kishte mbajtur tre fjalime më herët atë ditë.

Për shkak të orarit të tij të ngjeshur, intervista filloi me më shumë se 90 minuta vonesë dhe u ndërpre pas vetëm dhjetë minutash në emision, duke e lënë gazetarin në mes të pyetjes

Megjithatë, transmetimi i drejtpërdrejtë rifilloi pak më vonë, me Erdogan që shpjegoi mungesën e tij të papritur dhe duke kërkuar falje nga audienca.

“Dje dhe sot kishim punë të vështira. Kjo është arsyeja pse mora një grip në stomak”, tha Erdogan. “Në një moment, pyesja veten nëse do të keqkuptohej nëse e anulonim programin. Por ne premtuam. Kërkoj falje nga iu dhe të publikut ”, tha ai.

Udhëheqësi turk më pas iu përgjigj disa pyetjeve të tjera përpara se të përfundonte intervistën.

“Unë i përcjell urimet e mia më të mira zotit Erdogan,” shkroi në Twitter lideri i opozitës Kemal Kilicdaroglu pak çaste pas transmetimit të episodit.

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.