Përplasen tifozët e Partizanit dhe Tiranës, pas ndeshjes në Tiranë

Partizani mposhti Tiranën në derbin e kësaj xhiroje në Kategorinë Superiore. Pas ndeshjes ka pasur probleme ndërmjet tifozëve. Në videot e shpërndara në rrjetet sociale mund të shihen grupet e tifozëve teksa përleshën në rrugët e Tiranës. Për të qetësuar situatën është nevojitur ndërhyrja e forcave të ruajtjes së rendit, sipas raportimeve në Shqipëri.

Derbi i kryeqytetit u mbyll me rezultat të ngushtë 2:1, ku dy gola u shënuan në minutat e fundit. Maguette Gueye ia dha epërsinë Partizanit në minutën e 79-të. Por, reprezentuesi i Kosovës, Florent Hasani barazoi për mysafirët në minutën e 8-të të kohës shtesë dhe vetëm dy minuta më vonë Albers Keko ia dha fitoren vendasve.

Me këtë rezultat Partizani është në vendin e dytë me 14 pikë, kurse Tirana ka vetëm një pikë më pakë dhe renditet në vendin e 13-të.

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.