“Përgatitja për jetën pa Salah”, egjiptiani do të largohet nga Liverpooli më 2024

Gazetari i besueshëm Ben Jacobs ka ndarë përditësimin më të fundit për Mohamed Salah dhe thashethemet e vazhdueshme që e lidhin atë me një lëvizje në Arabinë Saudite.

Gazetari shkroi për mediumin GiveMeSport, duke thënë se Liveprooli duhet të përgatitet për “jetën pa Salah”.

“Liverpooli është i vetëdijshëm se Salah ka të ngjarë të largohet në vitin 2024, edhe pse kontrata e tij skadon në 2025”, ka shkruar fillimisht Jacobs.

“Dhe ndërsa ata ishin në gjendje të fitonin një shifër prej 175 milionë euro nga Al Ittihad këtë verë, do të jetë shumë më e vështirë të refuzosh paratë e mira nëse Salah dëshiron lëvizjen brenda një viti, sepse atëherë ai do ta ketë vetëm edhe një vit kontratë”.

“Nëse Salah angazhohet për Liverpoolin edhe këtë vit dhe më pas thotë se dëshiron të largohet, atëherë Liverpoolit mund t’i duhet të fillojë të planifikojë për jetën pa Salah”.

“Këto lloj parash mund të jetë shumë të rëndësishme për Liverpoolin për një numër afatesh kalimtar gjithashtu. Dhe nuk ka absolutisht asnjë dyshim që ekipi saudit do të kthehet për Salah”, përfundoi gazetari i njohur.

Pra, gjithçka varet nga egjiptiani dhe nëse ai e dëshiron vërtet atë lëvizje apo jo. Sulmuesi ka dy gola dhe katër asistime në pesë ndeshje deri më tani këtë sezon. /Telegrafi/

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.