“Për Ali Ahmetin”, Nedim Bajrami i jep fanellën historike, kreut të BDI-sē

{"data":{"pictureId":"77ba31b56fef4aa8946b8be4a41a7e37","appversion":"4.0.0","stickerId":"","filterId":"","infoStickerId":"","imageEffectId":"","playId":"","activityName":"","os":"android","product":"retouch","exportType":"image_export","editType":"image_edit","alias":""},"source_type":"vicut","tiktok_developers_3p_anchor_params":"{"source_type":"vicut","client_key":"aw889s25wozf8s7e","picture_template_id":"","capability_name":"retouch_edit_tool"}"}

Nedim Bajrami, futbollisti i Kombëtares Shqiptare nga Maqedonia e veriut, i cili do të mbahet mend në histori të kampionateve Europiane për golin më të shpejtë në të gjitha kompeticionet e deritanishme, ka vendosur që fanellën me të cilin shënoi golin rekord, në ndeshjen e parë ndaj Italisë, t’ia dhurojë figurës kombëtare Ali Ahmeti, njofton indeks.mk

Fanella është e nënshkruar nga vet Nedim Bajrami mbi numrin 10 dhe shkruan “Për Ali Ahmetin”.

Nedim Bajrami në sekondën e 23 të ndeshjes së parë të Shqipërisë në Euro 2024, kundër Italisë, shënoi golin e epërsisë për kombëtaren kuq e zi me ç’rast vendosi rekord për golin më të shpejtë gjer më sot./indeks.mk/

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.