PD-së i ik nga duart Shkodra

Është mbyllur numërimi i votave në Bashkinë e Shkodrës. Sipas të dhënave nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, kandidati i Partisë Socialiste Benet Beci, është fitues i zgjedhjeve atje, shkruajnë mediat shqiptare përcjell Klankosova.tv

KQZ-ja bën të ditur se diferenca mes tij dhe kandidatit të “Bashkë fitojmë”, kryebashkiakut aktual Bardh Spahia, është në mbi 10 mijë vota.

Shkodra ka qenë historikisht bastion i Partisë Demokratike por që këtë mandat do të udhëhiqet nga socialistët.

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.