Pas Nita Latifit edhe moderatorja shqiptare i reagon Zhaklinës: Inatet personale…

Zhaklin Lekatari e ka gjetur veten në qendër të vëmendjes sot, jo për shkak të “BBVIP”, por për një deklaratë që bëri teksa gjendej në Serbi, ku u shpreh se ndihej e sigurtë “në një vend pa shqipe”. Kjo fjali e opinionistes në Twiiter shkaktoi sigurisht reagimin e shumë njerëzve, ndër to edhe të ish-banores së “Big Brother”, Nita Latifi, e cila e konsideroi si “turp” këtë deklaratë. E ndërsa Zhaku ju përgjigj reagimit të Nitës, tani dikush tjetër ka dalë kundër deklaratë së saj dhe bëhet fjalë për moderatoren e “Portokalli”, Fjoralba Ponari.

Kjo fjali e opinionistes në Twiiter shkaktoi sigurisht reagimin e shumë njerëzve, ndër to edhe të ish-banores së “Big Brother”, Nita Latifi, e cila e konsideroi si “turp” këtë deklaratë. E ndërsa Zhaku ju përgjigj reagimit të Nitës, tani dikush tjetër ka dalë kundër deklaratë së saj dhe bëhet fjalë për moderatoren e “Portokalli”, Fjoralba Ponari.

Në Twitter Ponari shkruan se: “T’i hedhësh kripë plagës, ende të hapur të mijëra shqiptarëve që kanë humbur familjarë, miq e të njohur në luftën e Kosovës, për shkak të sjelljeve shtazarake të një turme pa kokë, është anti-shqiptare dhe çnjerëzore”. Jo vetëm kaq, por Fjoralba i rikujtoi Zhaklinës edhe të tjerëve nëpërmjet disa statistikave, faktin e mëposhtëm:

“Një kujtesë e vogël: Vendi ku po ndihesh e mbrojtur, ka vrarë mbi 10,000 bijë nënash e përdhunuar mbi 20,000 të tjera. Inatet personale nuk mund të mbivendosen mbi gjakun e derdhur të një kombi”.

Ky reagim i Fjoralbës mesa duket nuk ka kaluar pa u vënë re nga Zhaklina e cila në statusin e moderatores e pyet: “Pse nuk bëre asgjë kundër turmës shtazarake që më përdhunoi virtualisht për pesë muaj ? Ku ishin statuset e tua ?”, pyetje së cilës Ponari i është përgjigjur me fjalinë: “Ketu kane qene, jane dhe do te jene, virtuale dhe jo vetem. Me vjen shume keq, por nuk e kam perligjur kurre dhunen, te asnje forme, kundrejt askujt. Sikurse dhe nuk pranoj analogji mes reagimeve te nje tufe shpellaresh, me masakrat e 98.”

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.