Paris Saint-Germain i hapur për largimin e Neymarit në formë huazimi

Paris Saint-Germain mendon se marrëdhënia e tyre me Neymar Junior është duke shkuar drejt fundit.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Verën e kaluar pati raportime se Neymar ishte në shitje, dhe këtë sezon ka bërë pak për t’i bindur ata se ata kishin gabuar për të marrë këtë qasje.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Neymar ka pësuar lëndime gjatë gjithë sezonit dhe sërish nuk ishte i pranishëm në ndeshjet e tyre vendimtare në Ligën e Kampionëve kundër Bayern Munichut.

Tifozët erdhën gjithashtu në shtëpinë e tij këtë javë duke i thënë që të largohej nga klubi, gjë që u pasua nga një seri pëlqimesh nga vetë lojtari në postimet që ishin kundër klubit.

Sipas Cadena SER, PSG është i gatshëm të lejojë që Neymar të largohet në huazim këtë verë, edhe pse ata dëshirojnë të përfshijnë një opsion blerje.

Brazilianit i kanë mbetur edhe dy vjet nga kontrata e tij dhe paga e tij ka të ngjarë të jenë një pengesë e madhe.

Nisur nga profili i Neymar dhe shpenzimet përkatëse, opsionet janë të kufizuara.

Vetëm skuadrat kryesore të Ligës Premier dhe ndoshta me një shtysë Real Madrid dhe Barcelona mund ta rrëmbejnë atë, por rekordi i tij i lëndimeve dhe imazhi publik që ai ka për të qenë jo-profesionist, do të trembë shumicën e klubeve nga çdo investim i madh. /Telegrafi/

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.