OBSH: Situata në Gaza është jashtë kontrollit, ndihma mjekësore është bllokuar për katër ditë

Situata në Gaza është jashtë kontrollit pasi mungon ndihma humanitare.

Kështu deklaroi sot kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë për Gazën në një postim në platformën “X” .

“Çdo sekondë që presim ndihmë mjekësore humbasim jetë”, tha Tedros Adhanom Ghebreyesus, duke theksuar se furnizimet mjekësore janë bllokuar për katër ditë në kufirin midis Egjiptit dhe Gazës.

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.