Nga moti i ligë dje, Gostivari dhe Velesi e pësuan me më së shumti dëme

Stuhia me reshje të rrëmbyeshme shiu dhe breshëri, e cila dje goditi Gostivarin dhe rrethinën e tij, ka shkaktuar vërshime nëpër shtëpi, bodrume dhe oborre, njofton Qendra për Menaxhimin e Krizave.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

“Në fshatin Belovishtë janë përmbytur disa shtëpi dhe rruga në fshat. Në lagjen Ciglana të qytetit uji vjen nga mali dhe rrezikon të përmbyten shtëpi. Në rrugën “Beliçica” është përmbytur një shtëpi me objekte ndihmëse, ndërsa në rrugën “Trajko Jovanovski” janë përmbytur dhomat nën bodrum të një shtëpie”, thonë nga QKM.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Meteorologu Sllavço Popovski ka publikuar foto dhe video nga pasojat e stuhisë në Gostivar.

Moti i ligë ka shkaktuar probleme edhe për qytetarët në Veles.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.