Ndryshimet Kushtetuese, Arbër Ademi me porosi për Besën dhe Alternativën: Nuk guxojmë të bëhemi patericë e Levicës

Nënkryetari si dhe Koordinatori i Grupit Parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi në një prononcim ekskluziv për portalin informativ Indeks.mk ka bërë thirrje ndaj subjekteve politikë si Besa, Alternativa dhe VMRO-DPMNE që të japin kontributin e tyre në procesin e ndryshimeve kushtetuese.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Ademi tha se këto parti duhet të dërgojnë përfaqësuesit e tyre në grupet punuese për hartimin e amandameteve dhe të mendojnë interesin shtetëror dhe qytetar përpara atij partiak.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Ndër te tjera, Ademi u shpreh se nuk guxojmë të bëhemi patericë e Levicës.

Video e plotë:

Ndryshe, kujtojmë se sot Ministria e Drejtësisë në RMV shpalli propozimet për anëtarë të grupit punues për ndryshimet kushtetuese.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.