Ndërroi jetë vajza e ish-ministrit në Shqipëri në një aksident në rrugën Tetovë – Shkup

Ka ndërruar jetë në një aksident në Maqedoninë e Veriut Eva Tavo, vajza e Vangjel Tavos, ish-deputetit dhe ish-ministrit të Shëndetësisë në Shqipëri. Lajmin e ka konfirmuar vetë Tavo në rrjetet sociale. Tavo thotë se “janë fjalët më të vështira që ka shkruar në jetën e tij”.

“Këto janë fjalët më të vështira që shkruaj në jetën time. Vajza ime e madhe Eva u nda nga jeta në kulmin e rinisë, në moshën më të bukur, siç ishte edhe vetë ajo. Varrimi bëhet ditën e enjte, datë 30 nëntor, ora 11:00 në Jorgucat, Gjirokastër”, ka shkruar Vangjel Tavo.


Lajmin për TV21 e kanë konfirmuar edhe nga MPB. Aksidenti ka ndodhur në rajonin e fshatit Llaskarcë, në rrugën nga Tetova për në Shkup.

“Me datë 28.11.2023, në ora 14:00 në SPB-Shkup është raportuar se në autostradën “Nënë Tereza” në drejtim nga Tetova për në Shkup, në rajonin e fshatit Llaskarcë, automjeti i pasagjerëve “Audi” me targa të Shqipërisë, që po drejtohej nga shtetasi shqiptar V.M (40), ka dalë nga rruga. Nga plagët e marra në aksident, pasagjerja E.T.(24) nga Republika e Shqipërisë ka ndërruar jetë në vend, ndërsa mjeku i Emergjencave Mjekësore ka konstatuar vdekjen e saj. Ndërsa, i plagosur rëndë ka mbetur shoferi V.M”, njoftojnë nga MPB Maqedoni.

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.