Moti sot me diell dhe vranësira të vogla lokale

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira të vogla lokale. Do të fryj dhe erë e përforcuar nga drejtimi jugperëndimorë, në disa vende do të arrij shpejtësinë deri në 60 km/h.

Kah fundi i ditës në pjesët veriore të vendit do të ketë kushte për mot jostabil, me erë të përforcuar, shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 15 deri në 23, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 31 deri në 42 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e përforcuar nga drejtimi jugperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 21, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 36 gradë Celsiusë.

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.