Moti sot me diell dhe temperatura deri në 39 gradë Celsius

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë mesatare dhe herë pas here e fortë nga drejtimi verior dhe verilindor.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 12 deri në 21, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 31 deri në 39 gradë. Indeksi UV do të jetë 8.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë me vranësira të ulëta. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga veriu. Temperatura minimale do të zbresë deri në 20, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 37 gradë./Telegrafi/

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.