Milani shqyrton transferimin e sulmuesit Arnautovic

Milani po përgatitet të riparojë sulmin e tyre gjatë verës dhe ka filluar të mendojë për të bërë një lëvizje për sulmuesin e Bolognas, Marko Arnautovic.

Sulmi i kuqezinjve ka luftuar për të bërë përshtypje këtë sezon, me Olivier Giroud që është e vetmja shkëndijë e ndritshme në atë repart që ka parë Divock Origi dhe Ante Rebic të zhgënjyer.

Zlatan Ibrahimovic gjithashtu do të largohet si lojtar i lirë, pasi është përballur me lëndime gjatë gjithë sezonit, duke e shtyrë Milanin të përgatitet për një afat kalimtar të rëndësishëm të transferimeve gjatë verës.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Milani ka filluar të mendojë për një lëvizje gjatë verës për sulmuesin Arnautovic, i cili thuhet që është lodhur nga jeta në Bologna.

Sulmuesi 34-vjeçar austriak ka bërë vetëm tre paraqitje në Serie A për skuadrën e Thiago Mottas në vitin 2023 dhe marrëdhënia e tij me trajnerin ka qenë e vështirë prej disa kohësh.

Milani nuk i është afruar ende Bolognas, por ka besim se një marrëveshje do të ishte e arritshme, veçanërisht pasi do t’i lejonte Rossoblutë të lehtësonin faturën e tyre të pagave me rreth 3 milionë euro. /Telegrafi/

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.