Milani refuzon shitjen e Kalulu te Bayern Munichu

Bayern Munich po kërkon të marrë Pierre Kalulu për të zëvendësuar objektivin e Interit , Benjamin Pavard, por Milani thuhet se nuk ka ndërmend ta shesë francezin.

Nerazzurrët kanë rënë dakord prej kohësh për kushtet për Pavard, por gjigantët bavarez e kanë bërë të qartë se ata nuk do të nënshkruajnë transferimin e tij prej 32 milionë euro në kryeqytetin e Lombardisë derisa të sigurojnë një zëvendësim.

Kalulu doli si një objektiv kyç për Bayernin, i cili shpreson të nënshkruajë me 23-vjeçarin në një marrëveshje huazimi me opsion blerjeje të bashkangjitur, por koha ka filluar të mbarojë në afatin kalimtar të verës.

 

 

Sipas gazetës Tuttosport, Milani nuk ka ndërmend të pranojë të dërgojë Kalulu në Bayern në formë huazimi, por është i gatshëm të ulet vetëm për oferta prej të paktën 35 milionë euro.

Stefano Pioli e konsideron mbrojtësin francez një pjesë thelbësore të skuadrës së tij dhe vonesa e interesit të gjigantit të Bundesligës e bën tepër të vështirë gjetjen e një zëvendësuesi.

Sezonin e kaluar, Kalulu pa mbi 3400 minuta të luajtura në 46 paraqitje gjithsej për Milanin në të gjitha garat.  /Telegrafi/

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.