Lot dhe emocione: Pamje nga momenti kur Milani përshëndetet me Ibrahimovic

Dje ishte dita e fundit e Zlatan Ibrahimovic si lojtar i Milanit.

Sulmuesi suedez edhe zyrtarisht do të largohet nga klubi që shkroi historinë.

Tifozët dhe bashkëlojtarët e kanë nderuar 42 vjeçarin në San Siro ku edhe nuk kanë munguar lotët.

Ibrahimovic ishte dy herë pjesë e Milanit, ku zhvilloi 180 ndeshje zyrtare dhe shënoi 93 gola.

Ai fitoi dy herë Serie A me fanellën e Milanit.

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.