Lokalin ia dogji djali i dajës i cili shquhet si ekstremist fetar/ Flet vetë reperi Noizy…

Noizy ka folur për herë të parë pasi u bë i njohur autori i disa zjarrvënieve në lokalet dhe pronat e tij. 

Pak orë pasi i dyshuari, djali i dajës së tij u zu në flagrancë në mëngjes duke përsëritur aktin, reperi ka zbuluar edhe arsyet. 

Me gjasë, shkaktari që e ka shtyrë atë të bëjë këto veprime është besimi fetar. 

Noizy e ka përshkruar familjarin e tij si ekstremist fetar që beson se lokalet nuk duhet të shesin alkool dhe muzika është haram. 

‘Prandaj e bëri këtë akt terrorist’, u shpreh reperi. 

Noizy është shprehur se nuk mund ta urrejë djalin e dajës së tij meqë është rritur me të dhe i ka lënë këtë gjë në dorë Zotit dhe drejtësisë. 

Ziliqar dhe keqbërës do të ketë përherë, por varet sa i fortë qëndron ti dhe se si e menaxhon situatën. Të dua vëlla i vogël’, mbyll ai reagimin e tij të cilin të plotë mund ta lexoni në vijim. /Prive.al 

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.