Leipzig kritikon ashpër arbitrat për mosndëshkimin e superyllit të Real-it “Vinicius Junior”

Yjet e Leipzig, Benjamin Henrichs dhe Willi Orban kanë pohuar se arbitrat nuk kanë guximin të ndëshkojnë superyllin e Real Madridit, Vinicius Junior.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Los Blancos morën një barazim 1-1 në ndeshjen e kthimit të raundit të 1/8-ave të Champions League kundër Leipzig të mërkurën. Ata kaluan në çerekfinale me një fitore të përgjithshme 2-1.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Vinicius Junior zhbllokoi ndeshjen për madrilenët në minutën e 65-të para se Willi Orban të barazonte në minutën e 68-të. Vinicius, megjithatë, u përfshi në një ngatërresë me Orban gjatë lojës dhe iu dha një karton i verdhë për shkelje.

Henrichs dhe Orban tani kanë kritikuar gjyqtarët për qasjen e tyre ndaj brazilianit. Duke folur për këtë çështje, Henrichs tha për Eurofoot në X:

“Nëse një nga lojtarët tanë do të kapte për qafe një lojtari të Real Madridit, ai 100% do të ndëshkohej me karton të kuq”. Ndërkohë Orban pohoi: “Arbitrat nuk kanë guxim të ndëshkojnë lojtarë të tillë. Ai më kapi qafën me të dyja duart. Kjo është mungesë respekti”. Vinicius Junior ka rezultuar shpesh të jetë një figurë polarizuese në futbollin modern. Pas kësaj, paraqitjet e tij në fushë kanë qenë shumë të mira. 23-vjeçari ka shënuar 15 gola dhe ka dhënë shtatë asiste në 26 ndeshje në të gjitha kompeticionet për Real Madrid këtë
sezon.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.