Kush është Uros B. i riu që kreu sulmin e përgjakshëm mbrëmë në Serbi

Serbia u godit nga një tjetër tragjedi vonë të enjten në mbrëmje. I riu Uroš B. ka bërë një tërbim të përgjakshëm në Mlladenoc afër Beogradit nga Mercedesi i tij dhe sipas informacioneve jozyrtare ka qëlluar rastësisht 18 persona, tetë prej të cilëve kanë humbur jetën.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Mediat serbe raportojnë se ai ka vrarë një polic (21) dhe motrën e tij të vogël, ndërsa Veçernje Novosti shkruan se vendasit u kanë thënë se ai nuk është në debat me ta, transmeton Jutarnji list.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Para pak çastesh është arrestuar Uroš B. (21), terrorist nga Mlladenovaci.

Ai u arrestua në afërsi të Kragujevcit. Sipas mediave, ai ishte fshehur te daja i tij.

Sipas transmetuesit publik RTS, Uros B kishte një armë automatike. Ai më pas është larguar nga vendi i ngjarjes. Ai është 21 vjeç.

Fqinjët thonë se bëhet fjalë për një të ri që ka qenë pak i çuditshëm, por që askush nuk i ka kushtuar rëndësi të veçantë. Thonë gjithashtu se i pëlqen të bëjë shaka me të gjithë dhe se askush nuk mund ta merrte me mend një tragjedi të tillë.

“Kurrë fjalë të këqija, thonë bashkëfshatarët e tij që me mosbesim pyesin se çfarë u ka ndodhur”.

Të shtënat kanë ndodhur në fshatin Dubonë dhe dyshohet se sulmuesi ka qëlluar me breshëri nga një makinë në lëvizje.

I dyshuari Uroš B. dyshohet se ka qenë në oborrin e shkollës me shokët e tij para sulmit të përgjakshëm, por menjëherë pas një përleshje ka shpërthyer dhe i riu ka shkuar në shtëpi, ka marrë një armë dhe ka filluar të qëllojë mbi njerëzit.

Personat që ai qëlloi dyshohet se ishin ulur të qetë në një stol.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.