Kujdes! Ushqimet e ëmbla në mëngjes ju bëjnë të ndjeheni të uritur

Është e vërtetë që në pjesën e parë të ditës digjen më shumë kalori, por hyjnë në lojë edhe mekanizma të tjerë metabolikë

Mëngjesi në fakt ndikon në menaxhimin e oreksit për pjesën tjetër të ditës

Ова семејство има многу пари, благодарение на трик од 1976 година

Reagon gruaja e Haxhi Krasniqit: Turpi është i juaji, boksi ka rregulla – …
Sipas një studimi, ëmbëlsira dhe brioshët nxisin kërkimin për ushqime të tjera menjëherë pasi i keni ngrënë, pasi sheqernat përthithen shpejt, sheqeri në gjak rritet dhe insulina funksionon shumë shpejt

Në atë moment, për të asgjësuar glukozën në gjak, mbërrijnë sasi masive të insulinës. Më pas, truri lëshon alarmin e urisë

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.