Konjufca kritikon BE-në: Me qenë qysh duhet, i kishin thënë Vuçiqit rri qatje në Kinë, mos u kthe hiç!

Kryeparlamentari Glauk Konjufca ka komentuar vizitën e presidentit serb Alekandar Vuçiq në Kinë derisa në Tiranë po mbahej samiti i Procesit të Berlinit.

Konjufca u shpreh që edhe Bashkimi Europian nuk po sill bash si duhet ndaj një vendi që thotë se është kandidat për BE.

“Shkon ja u jep dorën atyre që e kanë në grusht, Rusia dhe Kina. Shkon te ata bosat e vërtetë të tij. Nuk e di a po kuptohet drejt [nga Bashkimi Europian], fatkeqësisht më duket jo. Me qenë Bashkimi Europian qashtu qysh duhet, një vend që ti thua se është kandidat me ardhë te na, e shkon atje e bën takime sekrete me Putinin, me qenë qysh duhet Bashkimi Europian është dashtë me i thanë rri qatje krejt pra, ti mos u kthe hiç, ti nuk na vyn”, ka thënë Konjufca.

Postimi i plotë:

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.