Konflikt i ri! Ronaldo tha se Beniada s’di të flas dhe i ka rënë shkëlqimi, reagon moderatorja: Ik lëpihu prap tek Luizi!

Një debat është zhvilluar mes ish-konukrrentëve të Big Brother Vip, Ronaldo Sharkës dhe Beniada Nishanit.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Një koment që Ronaldo ka bërë kundrejt Beniadës, nuk i ka pëlqyer aspak kësaj të fundit. Në rubrikën “Në Trotuar” në E diell, Beniada iu përgjigj duke i thënë që të shkojë të lëpihet tek Luizi.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Në debat nuk kanë munguar ofendimet ku Beniada e ka qaujtur “llafazan” Ronaldon, ndërsa ky i fundit e ka thumbuar duke thënë “unë të paktën di të flas, t’i mëso të flasësh”.

Pjesë nga debati:

Ronaldo: Të pash shumë të revoltuar, as te grimi nuk më fole. Njerëzit e televizionit ca kritika duhet ti marrin në konsideratë. Të pëlqen s’të pëlqen është çështje tjetër.

Beniada: E di çfarë më ka habitur mua, kur njerëzit të bëjnë lajka, komente live dhe pastaj hyjnë në Big Brother dhe nuk mendojnë lojën e tyre, por analizojnë lojën e të tjerëve. Mua kjo më bën të mendoj që kjo, ose është strategji ose ti je fallso. Se kështu bërë edhe me Kiarën, i the unë të kam shoqe, unë të vlerësoj dhe kur dole the që Kiara nuk e meritonte finalen. Për çfarë arsyeje unë duhet t’i jap rëndësi një personi si ty? Në Big Brother për strategji bërë si mbret. E di që edhe mbretërit bie. Kur bien me kokë…

Ronaldo: Siç ke rënë ti zemra.

Beniada: Ku kam rënë unë?

Ronaldo: Nuk e ke më shkëlqimin që ke pasur. Tani zemra ime bëjë ndonjë gjë tjetër.

Beniada: Unë shkëlqej gjithmonë. Ti ke inat, plas nga inati që s’ke arritur asgjë aty brenda, dole një herë, dole dy. E ja ku erdhe…populli reflekton si dole një herë si dole dy. Dhe të marrsha të ligat.

Ronaldo: Shyqyr që të paska zgjuar komenti im, se ishe në gjumë. Unë ndoshta s’kam arritur në finalen e Big Brother, e ndoshta s’kam shkëlqyer sa ti, por unë të paktën do kem një karrier televizive jashtë dhe të paktën nuk u zë vendin të tjerëve. Unë di të flas mirë në gjuhën televizive, ti mëso një herë të flasësh

Beniada:  E pamë sa bukur flisje dhe shaje, sa bukur i ul njerëzit për të ngritur veten tënde.

Ronaldo: Tregohu zemërmirë dhe lërja vendin ca njerëzve që dinë të flasin dhe dinë të komunikojnë.

Beniada: Ti ik lëpihiu Luizit, futu prap brenda lëpiu Luizit dhe kështu shon në finale. Fol se je shumë i shkathët. Llafazan./Gazeta Express

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.