I ftohti godet Australinë, reshjet e borës mbulojnë Parkun Kombëtar

Reshjet e dendura të borës mbuluan Parkun Kombëtar Namdagi të Australisë të dielën më 7 maj, ndërsa i ftohti goditi disa pjesë të juglindjes së vendit.

Temperaturat ishin shumë nën mesataren në Territorin e Kryeqytetit Australian, sipas Byrosë së Meteorologjisë të shtetit.

Borë dhe breshër u raportuan gjithashtu në Uellsin e Ri Jugor, thanë mediat lokale.

I ftohti në të gjithë juglindjen filloi gjatë fundjavës me temperaturat që ranë shumë nën mesataren e muajit, sipas agjencisë së motit, e cila parashikoi se ngricat e mëngjesit do të zgjasin deri të mërkurën e 10 majit.

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.