Grubi: BDI 21 vite zë i popullit, në dekadën e tretë realizojmë ëndrrën tonë për integrimin e vendit në BE

Bashkimi Demokratik për Integrim sot ka festuar 21 vjetorin e themelimit, ndaj për këtë rast zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook shkruan se gjithë këto vite BDI është zëri i popullit dhe të arriturave për shqiptarët.

Grubi potencon se tashmë dekada e re kërkon jetësimin e një misioni tjetër, intergrimin e vendit në Bashkimin Europian.

Statusi i plotë:

21 vite zë i popullit, cilësi programore e kadrovike vazhdon të ofrojë Bashkimi Demokratik për Integrim nën udhëheqjen e Ali Ahmetit.

Dy dekada kujtime të bukura u rikthyen sot në kujtesën e të gjithë atyre aktivistëve që kontribuan në proceset e implementimit të barazisë dhe në zhvillimin e vendit.

Dekada e tretë kërkon po të njejtën energji të punës dhe bashkim forcash në një front të vetëm që të realizojmë ëndrrën e madhe të integrimit në Bashkimin Europian.

Urime dhe punë të mbarë në misionet progresive të rradhës!

 

 

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.