Godet gazetari Furkan Saliu: “Intelektualëve” mali-Millosheviqa ju pengon harta e trojeve shqiptare te projekti Korridori 8

Gazetari i njohur, Furkan Saliu përmes nëj statusi në rrjetin social Facebook ka elaboruar të gjithë “frikën” që kanë pseudo-intelektualët që më ngulm kundërshtojnë ndërtimin e projektit kapital Korridori 8.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Saliu në arsyet e përmendura, thekson se ky sulm që vjen nga këta persona nuk është aspak transparent, sepse nuk reagohet për arsye reale, mirëpo nga frika sepse me këtë projekt bashkohet trekëndëshi shqiptar: Shkup-Prishtinë-Tiranë.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Ndër të tjera ai ua ka kujtuar kritikëve se janë po ata të njejtit që dikur duartrokitnin harxhimet e enorme të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, ndërsa sot nuk po përkrahin projektin më të rëndësishëm kapital që nga pavarësia e Maqedonisë së Veriut.

Statusi i plotë:

Veç shihni kush e sulmon korridorin 8…
-Të njëjtët “intelektual” që përkrahnin protestat kundër mësimit në gjuhën shqipe.
-Të njëjtët “intelektual” që thoshin se me hapjen e Universiteteve shqiptare Maqedonia zhduket.
-Të njëjtit “intelektual” ishin edhe kundër Marrëveshjes së Prespës dhe flasin hapur kundër Marrëveshjes së Ohrit.
-Të njëjtit “intelektual” janë edhe kundër futjes së bullgareve në kushtetutë.
E rastësishme? Nuk besoj në rastësi. Më shumë më duket si plan i mirë që të pengohet ardhmëria evropiane e shtetit.
Nuk iu bëhet këtyre pseudo – profesorëve e politikanëve vonë për 23 milion euro që duhet ti marre mbikëqyrësi! A e di pse nuk iu bëhet vonë?
Sepse zëri nuk iu dëgjonte kur miliardë euro para publike përfundonin në Hungari e Çeki.
Sepse i duartrokisnin Gruevskit kur harxhoi më shumë se 684 milion euro në barok e metal të pavlerë.
Të njëjtit persona që sot aktrojnë si të brengosur i aplaudonin qeverisë që paguante 4.3 milion euro për kilometër për autostradën Milladinovci-Shtip.
Problemi është tek kjo hartë që po e shihni poshtë. Shkupi është më afër Tiranës dhe Prishtinës si asnjëherë më parë e kjo është ankthi i madh i mali-millosheviqave.
Nëse deri më tani qytetari maqedonas nuk e ka kuptuar se rreziku për ardhmërinë e shtetit nuk vjen prej shqiptarit, atëherë mendoj që është e kotë më të mundohemi që ti bindim.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.