“Gjithçka sillet rreth parave”, Kroos godet përsëri Arabinë Saudite

Mesfushori i Real Madridit, Toni Kroos nuk është veçanërisht i njohur për mbajtjen e gjuhës, por ka përdorur edhe një herë ‘podcast’-in e tij si një platformë për të kritikuar gjendjen aktuale të lojës. Për herë të dytë brenda një jave, ylli gjerman ka kritikuar lojtarët që kalojnë në Arabinë Saudite, duke i akuzuar ata si mercenarë.

Ndjenjat e tij u bënë shumë të qarta javën e kaluar kur u publikua lajmi se Gabri Veiga do të largohej nga Celta Vigo për Al Nassr, pavarësisht se kishte shansin të shkonte në një numër klubesh të tjera kryesore në Evropë.

Ylli gjerman e cilësoi si “të turpshëm” vendimin e 21-vjeçarit spanjoll, ndërsa tani ka hedhur poshtë idenë se futbolli i Arabisë Saudite është diçka tjetër veçse një rrëmbim parash.

“Është thënë se futbolli atje është ambicioz, por gjithçka rrotullohet rreth parave”.

“Në fund, është një vendim për para dhe kundër futbollit”, ka thënë Kroos për Einfach Mal Luppen.

Ndryshe, Kroos ishte më pak i ashpër me veteranët që shkuan për para, duke kontrolluar emrin e ish-bashkëlojtarit Cristiano Ronaldo. /Telegrafi/

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.