Georgina Rodriguez kritikohet për jetën luksoze që bën, asaj luksi nuk i ka munguar as me ish-partnerin…

Georgina Rodriguez ka marrë shumë komente negative për stilin e jetesës luksoze që ajo zgjedh, me disa fansa që e akuzojnë atë për përvetësim të pasurisë së Cristiano Ronaldos.

Të dy u takuan gjashtë vjet më parë dhe kanë dy fëmijë së bashku. Sapo u bë e ditur se ata janë çift, fama e Rodriguez-it mori hov dhe ajo numëron gati 50 milionë ndjekës në Instagram.

Megjithatë, para takimit të tyre, jeta e Rodriguez nuk kishte asnjë lidhje me të sotmen. Përkundrazi, influencuesja po kalonte vështirësi të mëdha financiare.

Megjithatë, ajo ka arritur të përmbushë gjithmonë detyrimet e saj, shpesh me ndihmën e ish-partnerëve të saj. Siç raporton Marca, me informacione nga Look, Georgina Rodríguez ishte në një lidhje me shumë njerëz të famshëm si Miguel Angel Silvestre, Alberto Santana dhe Javi, ish-konkurrent i “La isla de las tentaciones”. Përveç kësaj, ajo ishte çift me një burrë, i cili sipas të njëjtit publikim e ka ndihmuar financiarisht gjatë gjithë lidhjes së tyre.

Siç raportohet, edhe pse identiteti i tij ende nuk është bërë i ditur, çifti kishte një lidhje serioze pak para se modelja të takonte Cristiano Ronaldon. Madje, ai i jepte 2000 euro në muaj për të përballuar shpenzimet e saj personale.

Më në fund, Look zbulon se ndërsa Georgina ishte tashmë çift me futbollistin portugez në vitin 2019, ish-i i saj ka paguar biletat e saj dhe të motrës për të udhëtuar në Argjentinë për funeralin e babait të tyre.

Reagimet pas intervistës së saj – “Ajo jeton në një botë tjetër”

Gjatë emisionit, Rodriguez diskutoi transferimin e fundit të familjes së saj në Arabinë Saudite pas lëvizjes së Ronaldos në Al-Nassr në janar. Megjithatë, disa media spanjolle e sulmuan atë për mungesën e dukshme të të kuptuarit të jetës në vend dhe për promovimin e një reality show që nuk pasqyron saktë jetën e saj.

Partnerja e futbollistit ka deklaruar se gjatë xhirimeve të dokumentarit ka ndjerë mbështetjen e gjithë familjes së saj. Ajo foli edhe për fëmijët e saj me disa deklarata të diskutueshme që u diskutuan jo pak edhe në rrjetet sociale. “Unë i dua fëmijët e mi, por jo fëmijët e të tjerëve”, tha ajo me shaka para se të rrëfente se është krenare që fëmijët e saj nuk janë të dhunshëm. Siç tha një nga fëmijët e tyre, ai ishte rrahur në shkollë një ditë më parë, por ai nuk iu përgjigj goditjeve. “Jam krenare që fëmijët tanë nuk ushtrojnë dhunë”, tha ajo.

Georgina Rodríguez rrëfen se si u dashurua me Cristiano Ronaldon – El Hormiguero

Deklarata më e diskutueshme që bëri ishte sërish për arsimimin e fëmijëve të saj, kur tha se përpiqet t’u tregojë fëmijëve të saj se ka varfëri rreth tyre, duke vënë në dukje se ajo dhe Ronaldo vijnë nga familje të varfra. “ Unë u them atyre se nuk duhet ta lënë ushqimin e tyre dhe nëse nuk e hanë atë është për meze të lehtë të pasdites më vonë. Herë pas here u tregoj video të fëmijëve që nuk kanë ushqim dhe u them se kjo mund t’u ndodhë atyre”, tha ai.

Një tjetër pikë e intervistës bëri përshtypje në të cilën ajo përmendi se ata jetojnë “thjesht” me yllin portugez dhe se nuk janë “materialistë”, ndonëse ajo tashmë i ka bërë dhuratë tre makina për ditëlindjen e tij.

Një kritikë veçanërisht e ashpër erdhi nga gazetarja spanjolle Emma Garcia, e cila tha pas intervistës: “Ajo jeton në një botë tjetër dhe i mungon shumë informacioni për jetën në përgjithësi”.

Por ka pasur reagime edhe në rrjetet sociale. Një vajzë shkroi në Twitter se “puna e vetme e Georgina Rodriguez është në thelb të bëjë sesione fotografike, të kërkojë fustanin më të mirë për galat e saj dhe të udhëtojë me avionë”. Një përdorues tjetër i platformës komentoi: “Georgina Rodriguez është personi tipik që paratë mund të blejnë gjithçka”.

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.