Futbollisti Taulant Seferi kujton xhaxhain e tij hero: Lavdi dëshmorëve të kombit

Futbollisti i Kombëtares Shqiptare, Taulant Seferi i cili ka prejardhje nga prejardhje nga qyteti i Kumanovës, ka vizituar sot vendprehjen e xhaxhait të tij, heroit Arif Seferi.

Taulanti në një postim të ndjerë në kujtim të xhaxhait, shkruan se vepra e tij është frymëzim për të dhe familjen Seferi.

Statusi i plotë:

Me rastin e 31 vjetorit të rënies dëshmor ( Dëshmor i Kombit ) e vizitova varrin e Xhaxhait tim njëherit edhe frymëzuesit të Familjes tonë për atdhe dashurin ndaj Kombit Shqipëtar LAVDI Vepra e të ndjerit !

LAVDI për të gjith Dëshmorët e Kombit Shqipëtar.

Ndryshe, theksojmë se futbollisti Seferi është i angazhuar dhe në ekipin Vorskla Poltava në Ukrainë.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02cUh1uZbzSoYFq37taDWKqtxibwXPc9hHbh36pBFxDQmCce52aqSvSxYxaGfkjAhql&id=100044275067368&mibextid=Nif5oz

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.