Fundjavë e “nxehtë” në Superligë, spikat përballja Prishtina-Ballkani

Superliga e Kosovës në futboll, rikthehet këtë vikend me ndeshjet e javës së nëntë.

Kryendeshja e kësaj xhiro do të luhet të dielën në “Fadil Vokrri’, ku do të përballen Prishtina dhe Ballkani, skuadra këto që synojnë titullin e kampionit.

Përballja mes prishtinasve dhe suharekasëve, e cila do të luhet nën ndriçimin e reflektorëve, do të gjykohet nga arbitri Ilir Mehmeti.

Kjo xhiro do të startojnë të shtunën pasdite, ku do të ballafaqohen Gjilani-Dukagjini, Malisheva-Drita dhe Feronikeli ’74-Fushë Kosova, duel këto që pritet të prodhojnë sfida interesante.

Ndërkaq, të dielën krahas duelit Prishtina-Ballkani, do të luhet edhe përballja mes Llapit dhe Lirisë, ndeshje që do të zhvillohet në “Zahir Pajaziti”.

Superliga /Java e nëntë

Të shtunën takohen:

Gjilani-Dukagjini

Malisheva-Drita

Feronikeli ’74-Fushë Kosova

Të dielën takohen:

Llapi-Liria

Prishtina-Ballkani

Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 21:00.

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.