FOTO/ Rafet Muminoviçi dhe biznesi i kazinove VLEN shumë për Izet Mexhitin

Biznesmeni kontravers i cili kontrollon objektet kryesore të lojërave të fatit, boshnjaku Rafet Muminoviç është shfaqur krah Izet Mexhitit, gjatë dhe pas iftarit që sonte VLEN organizoi me komunitetin boshnjak.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Muminoviç është fotografuar krah Mexhitit me të cilin kujtojmë se ka bashkëpunuar edhe në të kaluarën.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Ndryshe, në objektet e kontrolluara nga Rafet Muminoviç në stadiumin e Çarit operojnë një kazino, bastore dhe pikë për kredi të shpejta.

Vlen të kujtojmë se pikërisht këto objekte Muminoviç i ka siguruar me koncesion nga Komuna e Çairit në periudhën kur Izet Mexhiti ishte kryetar i Çairit.

Kujtojmë edhe faktin se pikërisht para pak jave, deputetët e koalixionit VLEN, bojkotuan seancën e Kuvendit ku duheshte të kaloj, miratohej vendimi për largimim e bastoreve dhe kazinove 500 metra largë objekteve shkollore.

E krejtë në fund shtrohet pyetja, a mos vallë iftarin me komunitetin boshnjak e pagoi Rafet Muminoviç me paratë që merr nga kazino bizneset e mundesuara nga Mexhiti

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.