FOTO: Njihuni me tenisten më të “nxehtë” të momentit

Arina Sabalenka monopolizoi fillimin e sezonit të tenisit për femra, duke fituar Australian Open. Megjithatë ka ardhur koha që kampionia bjelloruse të hakmerret pas disfatës në 1/8 e “Indian Wells”-it që pësoi nga amerikania Emma Navarro.

Jo vetëm kaq, Sabalenka po merr vëmendje maksimale edhe jashtë fushe. Edhe pse vjen nga një vend i ftohtë si Bjellorusia, ajo është një vajzë shumë e “nxehtë” jashtë fushës dhe këtë e ka treguar përherë përmes fotove të saj.

Sabalenka ka zbuluar se e ardhuron detin, diellin, dhe është e çmendur pas trëndafilave të kuq dhe të bardhë. Bjellorusja është numri dy në botë aktualisht. Ajo ka fituar 12 tituj në kompeticionet ndërkombëtare të tenisit dhe ka arritur të fitojë mbi 15 milionë dollarë, por jo pak së fundmi po fiton edhe nga rrjetet sociale.

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.